Що робити, якщо перестав працювати монітор

Що робити, якщо перестав працювати монітор

06 Лютого 2018
TeleVideoServise
  коментарів

Без категорії

Поради

Що робити, якщо перестав працювати монітор, а причина поломки невідома? Можливо, ви ще до приходу майстра самостійно зможете зорієнтуватися в причині поломки. Для цього достатньо знати деякі моменти.

Якщо ви вмикаєте комп’ютер, а монітор не реагує, це може означати, що на нього з комп’ютера не надходить сигнал. Якщо індикатор монітора засвідчується, швидше за все, проблема полягає у відеокарті, або в самому моніторі. Якщо не завантажується система, причина поломки міститься в самому системному блоці.

Основні причини поломок

Неробочий стан монітора, може бути пов’язаний із проблемами, перерахованими нижче:
• відсутністю живлення монітора;
• з з’єднувальним кабелем;
• з настройками дозволу екрану;
• з драйвером відеокарти;
• з самою відеокартою;;
• блок живлення монітора;
• з операційною системою.

Живлення монітора

Перевірте, чи щільно сидить у розетці вилка живлення монітора. Індикатор повинен світитися червоним, синім або жовтим світлом,у разі підключення до електромережі. Перевірте, чи щільно входить штекер іншого кінця кабелю в з’єднання з монітором.
Якщо це не допомагає, спробуйте скористатися іншим кабелем. Якщо він підключений правильно, а лампочка не світиться, то проблема не пов’язана з живленням монітора

Підключення з’єднувального кабелю

ТТак, однією з причин, чому не працює монітор, може бути неправильне підключення кабелю, що сполучає монітор та системний блок. Кабель повинен підключатися до дискретної відеокарти (якщо поряд із нею є інтегрована). Спробуйте витягти кабель та знову підключити його або скористайтеся новим кабелем, можливо, старий вийшов із ладу.

Налаштування монітора

Можливо, у вас неправильно встановлено дозвіл монітора або частота? Тоді, причина, що не працює монітор на комп’ютері, може бути зумовлена саме цим. Скиньте налаштування монітора, встановіть заново та перезавантажте комп’ютер!

Драйвер відеокарти

Спробуйте видалити наявний драйвер та встановити новий, якщо ви давно не оновлювалися. Якщо ви нещодавно оновили драйвер та після цього монітор перестав показувати зображення — причина в цьому драйвері. Здійсніть процедуру оновлення драйвера або завантажте з офіційного сайту виробника обладнання.

Проблеми, пов’язані з графічним адаптером

Проблеми, пов’язані з відеокартою, можуть бути різноманітними. Вимкніть комп’ютер, вийміть відеокарту, потім знову вставте її в роз’єм. Якщо монітор однаково не працює, вставте карту в інший роз’єм (їх на материнській платі зазвичай два). Якщо дві відеокарти, підключіть монітор до інтегрованої карти, а дискретну тимчасово витягніть, можливо, вона не придатна.

Проблеми, пов’язані із самим монітором

Налаштування монітора повинні відповідати заводським. Тип підключення кабелю повинен бути правильним (HDMI, VGA, DVI). Паралельно перевірте інші налаштування.

Проблеми операційної системи

Якщо BIOS візуально на моніторі завантажується, а потім екран гасне, то швидше за все проблема в неробочого стану монітора пов’язана з операційною системою. Можливо, є збій у роботі системних файлів. Може бути, ви нещодавно встановлювали якісь нові програми, робота яких конфліктує з операційною системою. Видаліть підозрілі програми, а найкраще зверніться до фахівців із вирішення цього завдання.

І, нарешті, що робити якщо не працює монітор у ситуації, коли BIOS спочатку завантажується, а потім екран гасне, але відсутній звук завантаження операційної системи? Відповідь проста: доведеться повністю перевстановити систему, після цього все повинно заробити!

монітор
Коментарі